Příčiny výpadku ložiska bez automatických mazacích systémů

Využíváte ve své firmě automatické mazací systémy nebo plánujete jejich pořízení? Tento systém vám umožní, aby nedocházelo k výpadkům ložisek. V tomto článku se dozvíte na co si dát pozor a na co nezapomenout!

Automatické mazací systémy

Automatické mazací systémy existují jednobodové a vícebodové. Jednobodové stačí pro menší menší využití a jsou výhodné díky své ceně. Naopak vícebodové mazací systémy jsou už určeny pro náročnější domazávání, mají v sobě zabudovaný displej, který hlídá veškeré hodnoty, tudíž je jednodušší pro kontrolu. 

Proč si pořídit automatické mazací systémy

Ruční domazávání je dost často náročné, a to jak na práci, tak i na čas. V praxi se stává, že se neodhadne mazivo a může docházet k potížím, rychle to může vést k tomu, že mazivo ve skladech stárne nebo hladina maziva klesne pod minimální vhodnou hranici. Ložiska ve stroji jsou poté vystavována velkému opotřebení nebo dojde k jejich naprostému výpadku. Pomocí automatických mazacích systémů se mazivo dávkuje ve správný moment a ve správném množství a kvalitě. Navíc se nebudete potýkat s tím, že by mohlo dojít ke smíchání různých maziv. Například společnost MN-Systems poskytuje velkou řadu automatických mazacích systémů a to i jak jednobodových, tak i vícebodových.

Příčiny výpadku ložiska bez automatických mazacích systémů

Příčin může být více. Jak jsme si již na začátku říkali, odhadnout mazání bez mazacích systémů je velmi náročné. Při vypadnutí ložiska nejspíše došlo k jedné z těchto variant. Největší pravděpodobností je nedostatečné množství maziva, nevhodné mazivo nebo zastaralé mazivo. Samozřejmě může také dojít k tomu, že mazivo je pevně znečištěné či kapalně znečištěné. Je třeba dbát na výběr vhodného maziva.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4