Nízkokalorická zmrzlina není mýtus!

Jste milovníkem zmrzliny, ale zároveň chcete žít zdravě? Nemějte obavu, zmrzlina nemusí být vašimi výčitkami při mlsání.

Kalorická zmrzlina je dnes už jen mýtus

Spousta lidí drží štíhlou linii přes léto a s těžkým srdcem v odmítají chutné a osvěžující zmrzliny. Nemusíte mít strach, točená zmrzlina není takový kalorický hřích, jak se může zdát. Pokud se alespoň trochu hýbete a jíte vyváženě jeden či dva kopečky zmrzliny za den vám opravdu nic neudělají. 

Zdravá forma zmrzliny

Dnes už některé společnosti dbají na to, aby v jejich nabídce byly zdravé variace produktů. Například takové zmrzlinové sorbety jsou tím ukázkou. Pokud se chcete jak osvěžit, tak uspokojit své chuťové pohárky a stále jíst zdravě, sorbet je tou správnou volbou. Tuto lahůdku si můžete připravit i doma a hned třeba i bio z domácího ovoce. Pokud se vám ale nechce s přípravou dělat, některé společnosti vám toto rozhodnutí usnadní. Například firma Adria Gold vyrábí své zmrzliny i v  BIO provedení. 

Ovoce je základ

Pokud chcete nízkokalorickou zmrzlinu, měla by obsahovat co největší část ovoce. Již zmiňovaný sorbet je pro to nejvhodnější. Nakrájené kousky ovoce, ovocná šťáva, trocha cukru a máte výbornou osvěžující a hlavně zdravou svačinu! Kalorie zde tedy tvoří nejvíce cukr, který je ovšem nezbytnou součástí sorbetu a v jeho přípravě hraje důležitou roli. Samozřejmě nalezneme na trhu i zmrzliny, které mají minimální počet kalorií, otázkou ale zůstává, jak zdravé tyto zmrzliny jsou. 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4