Staráte se správně o průmyslovou podlahu?

Průmyslové podlahy jsou denně vystaveny námaze a špíně a pokud se o ně nebudete starat, vyjde vás to na konci draho. Doslova. Oprava silně poškozené podlahy je totiž časově a manuálně náročnější než drobné korekce. Co je tedy v našich silách pro podlahy udělat?

Profesionální péče pro dlouhou životnost


Je potřeba vědět, že pokud si myslíte, že opravit podlahu průmyslového typu zvládnete, tak vám držíme palce, protože osobně bychom se do toho nepouštěli. Od hloubkového čištění, sanací a oprav, aplikací ochranných vrstev a mnoho dalších, je pro svépomoc skutečně mnoho práce.
Profíci mají všechno potřebné vybavení, bude jim to trvat kratší dobu než vám, protože to dělají spoustu let a udělají to - s prominutím - lépe než vy. Možná si tedy říkáte, jak tedy máte vy osobně pečovat o tuto podlahu jinak, než najmout specialistu?

Co můžete udělat vy


Zvláště, pokud jste zrovna pořídili nové pracoviště, je důležité udělat podrobnou revizi současného stavu podlahy. V ideálním případě bude již opatřená například epoxidovou stěrkou, čistá a bez prasklin a rýh, ale to není moc pravděpodobné. Je tedy třeba si rozmyslet co vše je třeba udělat. Samozřejmě konzultace s odborníkem vám zajistí maximum informací, na co se připravit, ale vědět dopředu, co na podlaze hledat, neuškodí.

Záleží na typu průmyslu, který se bude v místnosti odehrávat. Pokud bude sloužit jako výrobna, kde se bude hodně prášit, je vhodné vyrovnat povrch jak jen to jde a opatřit jej stěrkou, či nátěrem, pro zamezení usazenin prachu. Je potřeba se dobře v prostoru orientovat? Nátěry se často dají pořídit v jiných barvách a tak se dá zvýšit efektivita provozu pracoviště.
Tedy pořádný návrh, kudy budou vést cesty pro chodce, kde bude označení různých stanovišť a podobné věci je nezbytné, zvláště proto, že nátěr tam bude držet, dokud ho někdo mechanicky neodstraní bruskou. Typicky se radí, že čím méně barevných kombinací, tím lépe, aby se pracovníci snadno orientovali a nepřecházeli jim z barev oči.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4