Protipožární rolety jako moderní protipožární řešení

požární rolety

V administrativních a průmyslových budovách nacházejí protipožární prvky žádoucí uplatnění. V podstatě nezáleží na tom, v jaké oblasti podnikáte, protože i během šití oblečení může vypuknout nebezpečný požár ohrožující zaměstnance. Právě z těchto důvodů se jednotlivé požární úseky oddělují, aby se oheň nerozšířil do všech částí budovy, a tím pádem se minimalizovaly případné ztráty. V následujících řádcích vám představíme výhody požárních rolet, ale také společnost, která vám je zajistí.

Požární rolety jsou vyrobené z nehořlavého materiálu, jenž v případě vypuknutí požáru zabraňuje jeho rozšiřování. Požární uzávěry disponují řídící jednotkou, která se stará o celé ovládání systému. Daná řídící jednotka je navíc napojena na EPS, případně individuální snímače a hlásiče tepla či kouře.

V případě, že dojde k požáru, se uzávěr aktivuje impulsem z EPS či detektoru kouře. Potom dá řídící jednotka impuls a uzávěr sjede dolů. Asi se ptáte, jak to chodí, když je výpadek elektrické energie. Nemusíte se ničeho bát, i v takové situaci je budova chráněna, protože zařízení má náhradní elektrický zdroj.

Jaké výhody mají požární rolety?

Předností protipožárního roletového uzávěru je hned několik. Disponují vysokou požární odolností, což je žádoucí. Co se prostorové náročnosti týče, ta je vskutku minimální. V neposlední řadě se požární rolety chlubí jednoduchou konstrukcí a ekonomičností. Vyjdou levněji než jiná protipožární řešení.

Jestliže se obáváte, že požární rolety naruší design budovy, potom jste na omylu. Výrobce dbal na to, aby měl roletový systém moderní design.

Na koho se obrátit?

V dané oblasti působí pestrá škála společností, ovšem ne všechny dokážou nabídnout tak široké spektrum služeb jako právě SPEDOS. Profesionál působí na českém i slovenském trhu, tudíž můžete zajistit správné protipožární opatření i ve slovenských pobočkách. Více informací najdete na webové stránce https://www.spedos.cz/.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4