Magnetické kontakty lze použít i do dveří

Snahou mnoha z nás je schraňovat majetek a budovat. Jsou mezi námi i tací, kteří se chtějí na našem úspěchu přiživit a těžce "vydřené" věci nám odcizit. S tím se snad každý z nás setkal a nejedná se zrovna o hezký zážitek. Naštěstí existují způsoby, jak zabezpečit téměř cokoliv. A to, co zabezpečit nijak výrazně nelze, můžeme alespoň pojistit. V tomto článku se zaměříme na alarmy a zejména jejich doplňky, například magnetické kontakty.

Vstupní branou, mnohdy i s fanfárami jsou okna, dveře nebo světlíky. Jedná se o cestu, kde mu brání maximálně sklo, kterého se lze poměrně rychle a jednoduše zbavit. Ale ono rozbití lze slyšet, mnohdy i vidět a to vzbudí rozruch. Nejenom to! Máte-li alarm s čidlem tříštění skla, okamžitě se rozezní signál. Mnoho zlodějů o tom ví a tak se snaží okno nebo dveře otevřít. Nicméně na to existují také čidla a to magnetická. Ta spouští signál, dojde-li k odtažení jedné ze dvou částí detektoru.

Detektor tříštění skla

Jak jsem již avizoval, tento typ čidel, chcete-li detektorů funguje spolehlivě a pracuje na principu detekce vlněním při rozbití skla. Kontaktní čidlo je spojeno se sklem, může tak efektivně monitorovat záchvěvy výplně a v případě narušení spustí poplach. Jedním z nejrozšířenějších typů těchto čidel je akustické čidlo. To je vybaveno elektronovým mikrofonem, který odposlouchává zvuk, který porovnává s okolními zvuky. Podezřelé zvuky poté bezpečně vyhodnocuje jako narušení.

Magnetické kontakty

Dalším čidlem, kterým uděláte zloději čáru přes rozpočet je magnetický kontakt. Pokud je nainstalujete na rám a křídlo dveří nebo okna a následně jej propojíte s alarmem, umožní vám přesnou detekci neoprávněného vstupu do vašeho domu. Při výběru je dobré věnovat pozornost parametru s názvem Pracovní oblast. Myslí se tím vzdálenost mezi snímačem připevněným na rámu a pohyblivým magnetem na okenním křídle. Jakmile se kontakt rozpojí, zcela jednoznačně došlo k otevření a spustí se poplach.

Bezpečnostní mříže a rolety

K elektronice je vhodné instalovat také mechanickou zábranu. V dnešní době populárním systémem je instalace bezpečnostních mříží a rolet, které se vyznačují vysokým stupněm variability. Mnoho firem dovede na zakázku vytvořit doslova umělecká díla na které je radost pohledět. V kombinaci s elektronickými čidly se stává váš dům pevností, kde budete v bezpečí.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4