Automatizace, digitalizace a průmysl 4.0

Průmysle cloumá automatizace, dostává se čím dál víc do popředí a použít ji můžete na vše. Je libo nasadit automatizaci na technologické zařízení nebo přímo operace? Není žádný problém. V tomto článku se budeme věnovat průmyslu 4.0 a cílům automatizace výroby.

Co je to Průmysl 4.0?

Stále častěji se začíná používat výraz Průmysl 4.0. Pokud termín rozklíčujeme, tak se jedná o v pořadí již čtvrtou průmyslovou revoluci. V té se právě nacházíme a tento termín k nám přišel ze sousedního Německa. Znaky 4.0 je:

 • digitalizace,
 • vysokorychlostní internet,
 • rozvoj smart technologií.

Digitalizace

Doba analogová je v nenávratnu, nastává doba 1 a 0, tedy digitální. Ukázkovým příkladem je hudba. Přemýšlíte, jak s tím hudba souvisí? Jednoduše, během "pár" let jsme vystřídali vinyl, magnetofonové pásky, CD a stream. Stejným tempem dochází k rozvoji i průmyslu a chytrých technologiích, založených na digitalizaci.

Vlivem rostoucím nárokům zákazníků, jsou výrobci pod značným tlakem. Chtějí mít vše hned, kvalitně, levně a na míru. vznikajících díky internetu, roste i nátlak na výrobce vyrábět a dodávat produkty rychle, kvalitně a přesně na míru. Jak to splnit? Jednoduše, využít potenciálu automatizace a digitalizace.

Na trhu je mnoho firem, které se zabývají těmito procesy již od počátku a stávají se tak lídry v této problematice. Zvažujete-li nad automatizací, je více než vhodné obrátit se na tyto společnosti, které vám dodají produktová a softwarová řešení se kterými lze poměrně snadno digitalizovat celý vývojový a výrobní proces.

Co automatizací získám?

Obecně lze říci, že dojde k třem základním vylepšením:

 1. Zvýšení efektivnosti výroby

  Tento bod zahrnuje zvýšení produktivity práce a zároveň snížení mzdových a věcných nákladů. Docílíme předpokladů tvorby zisku jakožto uplatnění výrobků na trhu.
 2. Zvýšení úrovně užitné hodnoty výrobku

  Na myslí má zejména zvýšení samotné kvality výrobku s použitím nových technologií, na které lze velmi flexibilně reagovat. D8le je možné eliminovat výskyt chyb vytvořených lidským faktorem.
 3. Humanizaci práce

  Dojde také ke zvýšení kvality a kultury práce, což vede k obecnému zlepšení pracovního prostředí

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4